Instagram Birden Fazla Hesap Açma

Instagram birden fazla hesap açma veya Facebook birden fazla hesaba giriş yapma gibi konular kullanıcıların araştırdığı bir mesele.

Günümüzde pek çok kullanıcı sosyal medya platformlarını kullanırken verimliliğini de arttırmak için farklı sayfalara da yönelebiliyor. Örneğin Instagram’da kişisel bir hesaba sahip olan kullanıcı yan hesap açıp eğlence, spor veya sinema gibi çeşitli konularda sayfa yönetmek isteyebilir. Bunun için çıkış yapıp tekrar giriş yapmak uğraştırıcı olabiliyor. Firma, bu konuda büyük bir kolaylık sağlıyor.

Instagram Birden Fazla Hesap Açma

Instagram kullanıcıları Instagram’ı kullanırken birden çok hesap açmak için öncelikle uygulamayı başlatmalı. Sonrasında sağ alt köşedeki alandan profil simgesine basmalı. Burada üst kısımda hesap ismiyle birlikte ok işareti bulunuyor. Buraya dokunduktan sonra “Add Account” butonuna basılmalı. Bu işlemin ardından yeni hesap eklenebiliyor. Instagram üyesi ister yeni hesap açabilir ister giriş yapabilir. Mevcut hesaba ulaşmak adına yapılması gereken şey sağ alt kısımdaki profil sekmesine basılı tutup hesap değiştirmek.

Facebook Birden Fazla Hesap Açma

Instagram birden fazla hesap açma dışında Facebook’ta da bu işlem araştırılan önemli bir konu olmuş durumda. Bunun için yapılması gereken işlem hesaba giriş yaptıktan sonra çıkış yapıp diğer hesabı açmak. Bu sayede 2 farklı hesap oluyor. Aynı zamanda birden fazla hesap bağlanabiliyor. Buna ek olarak şu bilgiyi verelim ki diğer hesaba geçmek için mevcut hesaptan çıkış yapmak gerekiyor. Şifre hatırlandığı takdirde şifresiz bir şekilde giriş yapılabiliyor.

Çoklu Hesabın Avantajları

Bu 2 konuya ek olarak sizlere çoklu hesabın avantajlarından da kısaca söz etmek isteriz. Çoklu hesap sahibi olan bir kullanıcının sağlayabileceği faydalardan birisi kişisel hesap ile içerik üreticisi hesabını birbirinden ayırmak. Kişisel bir Instagram hesabına sahip olan kullanıcı profesyonel hesap için farklı bir Instagram hesabına sahip olabilir. Instagram, buna izin veriyor. Facebook’ta sayfa sistemi olduğu için buna pek ihtiyaç duyulmayabilir. Bir diğer kullanım amacı sahte hesap açıp farklı kullanıcılara mesaj göndermek veya onları takip etmek. Bu doğru bir şey olmasa da bunu yapan pek çok kullanıcı var.