Sosyal Medyada Paylaşılmaması Gereken Bilgiler

Sosyal medya günümüzde neredeyse herkes tarafından kullanılıyor. Ancak sosyal medyada yapılan bazı paylaşımlar ciddi sorunlar oluşturabilir. Bu türden sorunlar ile karşılaşmamak adına belirli noktalara dikkat etmek gerekiyor.

Bu Bilgileri Paylaşırken Dikkatli Olmalısınız

Sosyal medyada paylaşım yaparken özellikle kişisel bilgilerinizi vermemeye dikkat etmelisiniz. Bunların başında ise doğum tarihiniz geliyor. Doğum tarihiniz kötü niyetli kişiler tarafından öğrenildiğinde çeşitli şifre değiştirme ya da öğrenme işlemleri için kullanılabilir. Özellikle bankaların en çok sordukları bilgilerden birisi olduğu için doğum tarihinizi paylaşmamaya dikkat etmelisiniz.,

Sosyal medya kullanımı sırasında konum bilgileriniz de özel bir durum yoksa paylaşılmamalıdır. Bazı durumlarda konum paylaşımı hayat kurtarıyor olsa da keyfi olarak yapılacak paylaşımlar zor durumda bırakabilir.

Konum bilgisi ile birlikte birbirini destekleyecek şekilde evde yalnız olup olmadığınız türünden bilgileri de paylaşmamaya dikkat etmelisiniz. Özellikle size zarar verebilecek kişiler bu bilgilerden önemli seviyede yararlanabilir. Bunun yanında hırsızlık gibi durumlar da yine ev kullanım durumunuza bağlı olarak gerçekleşebilir.

Sosyal medyada olduğu kadar esasında tüm internet için geçerli olan kredi kartı ya da banka hesap bilgileriniz de açık şekilde paylaşılmamalıdır. Özellikle bazı durumlarda banka hesabınıza ait bilgileri açık şekilde paylaşabilirsiniz. Ancak bunu yapmak hesabınızın farklı kişiler tarafından kullanılmasına ve ele geçirilmesine yol açabilir. Güvenli sosyal medya kullanımı için bu bilgilere dikkat etmelisiniz.