TikTok Hesap Kurtarma

TikTok hesap kurtarma adımları pek çok kullanıcının araştırdığı ve öğrenmek istediği bir konu olarak bizlerin karşısına çıkıyor.

TikTok hesabı kullananlar hesabı kullanırken video izleyebiliyor, kendi hesabında video paylaşabiliyor veya canlı yayınlara katılabiliyor. Bunun gibi birçok olanağa sahip olan TikTok’ta hesap eğer oldukça önemliyse güvenlik konusuna da önem göstermek gerekiyor. TikTok hesabını korurken kullanıcılar pek çok güvenlik adımını uygulamalı ve ortaya güzel bir sonuç çıkarmalı. Buna ek olarak her ne kadar güvenli bir hesaba sahip olunsa da eğer hesabın bağlı olduğu cihazdaki yazılımlardan bazıları kötü amaçlı ise bu da tehlike oluşturabiliyor.

TikTok Hesap Kurtarma Yolları

TikTok’ta hesap kurtarmak için yapılması gereken şey şifre güncellemek. Eğer hesabın güvenliğinin arttırılması düşünülüyor ise profile girdikten sonra sırayla uygulanması gereken adımlardan birisi önce üç satırlı simgeye dokunmak. Ardından “Hesabını Yönet -> Şifre” öğesine basmak gerekiyor. Bu işlemleri aştıktan sonra artık şifre sıfırlamak mümkün oluyor.

Eğer hesaba giriş yapılmıyor ise şifrenin güncellenmesi gerekiyor. Bunun için yapılabilecek şeylerden birisi giriş yapma kısmında “Şifrenizi mi unuttunuz?” öğesine basmak gerekli. Şifre unutma ekranında kullanıcı ister e-posta adresi ile ister telefon numarasıyla beraber şifre güncelleme postası alabilir. Alınan postadaki bağlantıya giriş yaptıktan sonra şifre değiştirilmeli. Şifreyi değiştirirken şifrenin karmaşık ve uzun olmasına önem gösterilmeli.

TikTok’ta Çalınan Hesap Kurtarma

TikTok’ta şifre güncellemeye çalışan bazı kullanıcılar şifresini güncellemekte sorun yaşayabilir. Bu durumda olan şey kötü amaçlı kullanıcının hesaba girip e-posta ve telefon bilgilerini güncellemiş olması. Bu doğrultuda hesabı çalınan kullanıcı farklı adımlar denemeli. TikTok, yaptığı açıklamada şunların yaşanması durumunda hesabın çalınma ihtimalinin bulunduğunu ifade ediyor:

 • Hesap şifresi, e-posta adresi veya telefon numarasının güncellenmiş olması

 • Kullanıcı adının veya takma adının güncellenmesi

 • Videoların kaldırılması veya hesap ayarlarının değişmesi

 • Hesap üzerinden mesaj gönderme, yorum yapma ve beğeni gibi aktivitelerin uygulanması

TikTok hesap kurtarma adımları bu gibi durumlarda ekstra bir önem kazanıyor. Çünkü hesabın çalınmasıyla birlikte kullanıcıların tehlikesi daha da artıyor. Bu konuda yapılabilecek şey şifre sıfırlama, telefon numarasını bağlama ve şüpheli cihazları kaldırma. Şifre sıfırlamak isteyen bir TikTok kullanıcısı az önce anlatmış olduğumuz talimatları uygulayarak şifresini güncelleyebiliyor. Hesaba telefon numarası eklemek isteyen bir kişi aşağıdaki adımları uygulayabiliyor:

 • Sağ alt köşede bulunan “Profil” düğmesine basılmalı.

 • Sağ üst köşedeki 3 satırlı simgeye dokunulmalı.

 • “Hesabını yönet” düğmesine basılmalı.

 • “Telefon numarası” ögesi seçilmeli.

 • Telefon numarası bağlanmalı.

Şüpheli cihazların da kaldırılması gerekir. Bunun için yapılması gereken şey profildeyken aşağıdaki adımları uygulamak:

 • Sağ üst köşedeki 3 satırlı simgeye dokunulmalı.

 • “Güvenlik” öğesi seçilmeli.

 • Cihazların olduğu kısma girilmeli.

 • İstenmeyen veya şüpheli görünen cihazlar kaldırılmalı.

TikTok hesap kurtarma adımları ile birlikte bu şekilde daha güvenli hesap sahibi olunabiliyor. Eğer bu adımlara rağmen hesaba erişim sağlanamıyor ise yapılması gereken husus TikTok ile iletişim kurmak. TikTok destek ekibi bu konuda kullanıcıların sorularına cevap veriyor.

TikTok Hesap Güvenliği

TikTok’ta hesabın güvenli kalmasını sağlamak için yapılması gerekenlerden birisi iki aşamalı doğrulamayı etkin kılmak. Çift aşamalı doğrulama, şifrenin tehlikeye girmesi durumunda kötü amaçlı kullanıcı hesaba giriş yapsa da ikinci aşamayı geçmeden hesaba erişememesini sağlıyor. İkinci aşamada telefon veya e-posta üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Eğer telefon seçilirse SMS üzerinden bir kod geliyor. E-posta seçildiği takdirde e-posta üzerinden alınan kod ile giriş yapılıyor. Cihaz ile giriş yaptıktan sonra çıkış yapılmadığı sürece tekrar kod sorulmuyor.